Osoba stara 76 godina, obavila je sve preglede sa dijagnozom "cardiomyopatia chr ishemika et hypertens comp. Arrhythmia es ventrid hypertensio arterialis insuff valv mitralis gr med. Multiinfarcti cere. " molim vas, objasnite mi sta ovo znaci. Hvala

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Hronicno oboljenje srcanog misica vezano za prethodno prisutne bolesti a to su angina (ili prethodni infarkt) i hipertenzija. Aritmija tj. Prevremeni srcani udari, povisen pritisak, lagano vracanje krvi kroz jedan od zalistaka.