Postovani. Imam prelezano infarkt ugradili su mi tri stenta za 3mes. Medjutim kod drugog stentiranja imala sam restenozu kod prvog stenta gde je produvan i produzen. Radi cega je doslo ima dve varijante ili loso uradjen ili losa cirkulacija. Molim vas recite mi sta da preuzmemo da ne dodje ponovo do toga. Vec 6meseca sam u mislima a moj doktor ne zeli ni cuti za jos jednu koronarografiju on je njegovo zavrsio sada je kao do mene. Ima li potrebe za tu intervenciju zelim cuti vase misljenje. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Komplikacije koje su nastale na vašem stentu se sreću naime ne tako često ali su moguće i rezultat su više faktora koji deluju istovremeno, najčešći i najznačajniji je loša reakcija krvnog suda na ugrađen stent kao i sklonost stvaranju plakova i tromba. Ukoliko imate tegoba obratite se svom lekaru, u međuvremenu redovno uzimajte lekove koji su vam propisani sa naglaskom obavezno tbl. Plavix-a i tbl. Aspirin protect-a.