Postovani, mom tati (49god) je dijagnostikovana aritmija apsoluta i flater pretkomora. Vec 5 meseci je koristio lekove koji nisu bili uspesni pa mu je zakazana ablacija u beogradu. Zanima me koliko je ablacija uspesna i da li ostavlja posledice na srcani misic? Da li potoji verovatnoca da se aritmije vrate i nakon ablacije? Da li postoji rizik za pojavu tromba nakon ablacije? (nema drugih bolesti, svi ostali nalazi su u redu) . Unapred hvala!

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Prva ablacija je uspešna u oko 50% i može se ponoviti po potrebi. Moguća je aritmija i posle ablacije. Ne ostavlja posledice na srčani mišić. Ako se vrati u normalan ritam rizik za tromb nestaje.