Prilikom pregleda kod interniste doktor je konstatovo da desna srcana komora normalno radi dok leva srcana komora ima preko sto otkucaja a bilo je dana kada je aparat za merenje krvnog pritiska pokazivao i preko stodvadeset otkucaja. Krvna slika je uglavnom dobra izuzev malog povecanja masnoce u krvi. Zamolila bih vas da mi kazete sta bi mogao da bude uzrok tog poremecaja i kako da se lecim. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Uzroci sinusne tahikardije što je u vašem slučaju reč mogu biti mnogobrojni, od anemije, pojačane funkcije štitaste žlezde, infekcije, bolesti sprovodnog sistema srca do anksioznosti. Najčešće je reč o prolaznom poremećaju koji se može dobro regulisati lekom iz grupe beta blokatora što bi ste morali razmotriti sa svojim ordinirajućim lekarem.