Postovani, zadnjih par meseci se oseca7m veoma lose. Osecam bol u desnoj ruci i ramenu koji se siri prema srcu ali vise kao neprijatan osecaj koji me veoma uznemirava, nego kao bol. Veoma cesto osetim i mucninu sa nagonom za povracanjem ali ne povratim nego mi se neki kao pritisak penje prema gore i ja jedva disem, srce pocinje brze da kuca ili toliko jako da mi bubnji u glavi a imam i osecaj da cu se onesvestiti. Nema tu nekih bolova osim povremenih probadanja u predelu grudnog kosa. Nekoliko puta sam bila na hitnoj ekg mi je u redu, pritisak u proseku 60\95. Zadnji put pre dva dana me je internista uputio da pregledam zeludac, cekam da mi zakazu. Molim vase misljenje! Unapred hvala! 14

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje navodite mogu biti anginozne tegobe tzv. Ekvivalent angine pectoris, međutim mogu biti vezane i za gastrointestinalni sistem (želudac) . Svakako da je potrebno dopunsko ispitivanje, od strane kardiologa ergo test, i savetujem vam da se svakako obratite gastroienterologu.