Postovani, vec sam vam se jednom obracala povodom mog problema i vas savet mi je pomogao na cemu vas se iskreno zahvaljujem, ali imam jos jedno pitanje. Pijem concor vec dve godine (2, 5 mg ujutro) zbog sinusne tahikardije i ukoliko nemam fizicki napor sve bude u najboljem redu, ali ukoliko sam fizicki dosta aktivna, tacnije ako odem na neko slavlje i igram malo duze meni puls ide preko 140 otkucaja i pocinju preskakanja koja mi najvise i smetaju, pulsu treba bar 45 minuta da se vrati na neku normalu. Posto ja taj problem imam vec duze vreme, pokusala sam da kad znam da idem negde a znam da cu da igram popijem pola concora ujutro a pola sat vremena pre nego sto cu postati fizicki aktivna ali na zalost nije dalo rezulatata. Moje pitanje je dal bih trebala da povecam dozu concora ili da uradim neke pretrage posto su mi do sad radili samo ekg koji je pokazivao sinusnu tahikardiju i sve su pripisivali stresu, a ja sam suprotnog misljenja, jer smatram da nema tog stresa koji 30-to godisnjakinju zadnjih 5 godina moze drzati u tom stanju. Izvinite na opsirnosti. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Možete pokušati sa povećanjem doze concora u takvim situacijama do doze koju možete tolerisati a to je verovatno ceo concor. Ako se pominje stres, u šta vi ne verujete, probajte ipak sa tabletom sedativa pred takve situacije.