02. 04. 2008 dobio sam im po mislenju lekara na kor. Jedinici u pirotu lakseg oblika koji je ostavio samo manju ogrebotinu na srcu. Za 15 dana boravka na odeljenju nisam imao nikakvih problema svi nalazi su bili zadovoljavajuci. Napominjem da su faktori za infarkt bili vrlo visoki. Pocev od nacina ishrane tel. Tez. Oko 115kg na183cm visine, pusenje do 3paklica cigareta,. Porodicna anamneza pozitivna hlp (hol. 5, 5; trig. 13, 1. . .) po izlasku iz bolnice promenio sam nacin zivota za 100% tel. Tez 79kg. Bez duvana, alkohola, redovna terapija. . . Ali holter nalaz otkriva extra sistole i kardiolog ukljucuje amiodaron (5\2) test opt. Odlican 16min 57sec na 175w. Medjutim 02. 04. 2009 dobio sam strahovit napad koji je prosao na nitrogl. I redovnoj terapiji. Od onda stvari krecu na gore. Pocinjem da se zamaram prilikom obavljanja dnevnih obaveza, svakodnevna setnja od 3-5km svela se na jedva 500m. I to sa problemima. Posle testa opt. Radjena koron. Nalaz 95% zacepljenja na samom mestu im 23. 07. Ugradjen stent na kc u nisu. Dok sam cekao otp. Listu osetio sam se lose pa sam se javio osoblu i uradjen mi je marker na im (negativan) . Vec posle par dana javio sam se lekaru koji mi je radio zahvat sa navedenim problemima preporucuje ser. Ekgbez dinamike i ponovni test opt. I ako je nalaz poz. Poslati ga konzilijumu int. Kardiologa. Tako da vas kao strucnjaka o kome sam slusao same pohvale molim da date svoje misljenje o mom opsirnijem izlaganju. U napred zahvalan.

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Jeste napravili veliki rez ali je to i veliki shok za organizam. Trebate da ponovo steknete kondiciju, a test opterecenja ce biti dobar indikator stanja srca i da li je potrebna nova koronarografija. Ako je i eho srca uredan ostaje samo pitanje kondicije.