Postovani. . . Imam 25god prije 3 god. Imao sam neki zdravstveni problem simptomi preskok srca i gubitak vida na desnom oku u trajanju od 1 sekundu. . . . Nakon toga pune dvije godine sam imao probode kroz grudi i glavu i vrtoglavice itrnjenje pojedinih djelova tijela, plasenje od smrti. . . Medjutim nadjen mi je koksaki b grupe koji je bio u normali sa mo je bilo cb1 1-32 to je bilo malo povecano. . . . . Svi ostali nalazi skeneri i magneti glave i eeg, ultrazvuk srca i sve ostalo je bilo uredno, jedino kazu da mi je povecan pritisak ali ja smatram da je to od panike. . . . Do sad sam ga mjerio na lijevoj ruci i uvijek je bio 120/80 najvise 135/90. . . . Do danas kada sam izmjerio sa digitalnim aparatom na lijevoj ruci na zglobu sake bio je 150/100. . . . Nakon 10 min. Kod kuce sam izmjerio sa zivinim aparatom na zglobu sake bio je 150/100 odmah posle toga sam izmjerio na zglobu lakta isto lijeva ruka bio je 120/80. Odmah sam izmjerio na zglobu lakta desne ruke bio je 130/90 a na zglobu sake desne ruke bio je 200/120. To je izmjereno znaci odma jedno za drugim-sada se osjecam da kazem bolje nemam neke tegobe kao ranije bez malo na promjenu vremena. . . . . Interesuje me sta bi to moglo biti, po meni to nije normalno. Hvala

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ne mozete meriti pritisak na takav nacin, prvo jer nije tacno a drugo jer ce vas uvesti u napad panike i dodatno povecati pritisak. Proverite pritisak 3 puta nedeljno ili ako imate tegobe a ne 3 puta za minut.