postovani ,nakon infekcije sinusa i testa na koksaki virus koji je pokazao vrednosti IgM8,2ta34,separacija16,leva pretkomora37,desna komora23,a.pulmonalis22. u rubrici leva komoraEDD55,ESD46,EF60%,IVS11,0,PW8,7. hemodinaminski parametri mitralni i3,aortni77 ,trikuspidni 53 tr1+,pulmonalni40 i napisala sledeci izvestaj . Aorta normalne sirine lumena u korenu,velumi su trolisni,dobre sistolne separacije.Doplerom se registruju normalne brzine protoka nad aortnom valvuom.Leva pretkomora je normalne velicine .Mitralni anulus i kuspisi su uredne morfologije ,ocuvane koaptacije,regularnog protoka.Interventrikularni septum je granicne debljine11,0,sitnozrnasto firozno izmenjen.Leva komora je normalne teledijastolne dimenzije,ocuvane sistolne i dijastolne funkcije,EF60%,bez segmentnih ispada u kinetici.Desna pretkomora i komora su normalne velicine.Nad trikuspidnom valvlulom registruje se trikuspsidna regurgitacija 1+.registruju se normalne brzine protoka nad pulmonalnom arterijom .p! erikard je bez raslojavanja.ZAKLJUCAK diskretne promene IVS kao posledica koksaki virusa,TR1+,ocuvana sistolna i dijastonalna funkcija leve komore,EF60%. Napominjem da su rezultati od pre 10 dana a da se veoma lose osecam unazad 20.zamara me i mala setnja,nemogu da se razbudim ,imam ucestalo mokrenje povremene prolive i povremenu temperaturu do 37,3,stalno sam pospan.doktorka mi je preporucila mirovanje ,magnezijum ,bevipleks, c vitamin , neko sredstvo za podizanje imuniteta i kontrolu za mesec dana.molim za vase misljenje.HVALA

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Nalaz na ultrazvuku srca nije tako loš (ne znam Vaše godine) i teško je reći da je posledica koksaki virusa. Slažem se sa mirovanjem, slažem se sa terapijom. Budite strpljivi, virusi su veoma neprijatni i nekada njihovo izbacivanje iz organizma traje jako dugo.