Postovani Doktore, Imam 26 godina i pre dve godine mi je ustanovljeno da na srcu imam prolaps. Na pregledu mi je receno da stanje nije opasno, ali da treba da uradim kontrole. Ne osecam smetnje na srcu, povremeno osetim blagi bol. Problem je sto nisam isla na kontrolu vise od godinu dana, jer imam preterani strah. Koliko to moze da mi steti i da mi pogorska stanje? unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Prolaps mitralne valvule znači da se 2 zaliska mitralne valvule ne priljubljuju sasvim jedan uz drugi pri zatvaranju valvule. Najčešće nikada ne traži ni terapiju ni ozbiljno lečenje. Kontrola je ehokardiografska i nemate razloga za strah.