Molim da mi objasnite. . . Imam sindrom wpw, zamaram se ali nisam imala gusenje, predlazu mi spaljivanje, ne znam strucni izraz mozda aplikacija. . Da li hiruska intervencija i koliko ce da traje i da li moze da se ponovo pojavi. . . Hvala unapred. . .

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Spaljivanje ili ablacija a posle elektrofiziološkog ispitivanja. To nije hirurgija, kroz venu u preponi se kateterima prilazi do srca podiže se temperatura katetera na 55 stepeni i tako se spaljuje dodatni put u srcu (to je wpw sindrom) . Može se raditi ponovo, traje 1 do 2 sata.