Poštovani doktore, imam preskakanje srca godinama, internisti na osnovuekgnisu mogli da utvrde ništa jer baš tada nema preskoka. Od terapije sam dobila propranolol po jednu polovinu ujutru i uveče ali meni je to frekvenciju otkucaja srca mnogo smanjila pa sam ja sama smanjila na jednu četvrtinu ujutru i pila sam besendin, jedno vreme sam bila dobro medjutim sada sam ponovo osetila da mi srce preskače. Molila bih vas za savet šta da radim i da li ultra zvuk može da zameni holter tj. Da umesto holtera uradim ultra zvuk i da li tako može da se utvrdi zašto srce preskače. Imam40g. I kilu na želudcu ali preskoci se javljaju ne zavisno da li sam jela ili ne, ponekada čim ustanem dok ležim tako da neznam da li je od kile. Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite holter jer samo on može identifikovati vrstu ekstrasistola koje imate, a onda se može dati i efikasnija terapija. Eho ne može da zameni holter a kod vas će biti verovatno uredan.