Postovani, imam problem sa visokim krvnim pritiskom. Vrednosti koje su bile izmerene u bolnickim uslovima bile su 140/90 i drugi put 150/80. Doktor opste prakse prepisao mi je lekove za pritisak, prilidin od 2, 5 mg, koje sam uzimao u jutarnijm casovima. U vreme kad sam uzimao lekove pritsak meren u kucnim uslovima iznosio je 100/60. Iimam 29 godina, i interesuje me da li po vasem misljenju treba da nastavim da uzimam te lekove iako mi u periodu kad ih uzimam pritisak bude toliko nizak. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji nešto što se zove hipertenzija belih mantila i dokazano je da je krvni pritisak u bolničkim uslovima 11% viši bego u kućnim uslovima. Pritisak koji se meri kući je validniji i konsultujte se sa doktorom oko izmene terapije. Naravno da ne bi trebali uzimati lekove kada vam je pritisak jako nizak.