Poštovani, imam povišen pritisak vec godinama i terapija zadnjih godina mi je concor 5 i monopril, povremeno uzmem diunorm kada je baš visok. Iako mi se u zadnje vreme cesto dešava da i pored terapije zna biti visok 160-170 sa 85-90. Jedan mesec sam pila monopril plus i pritisak mi je bio normalan 120/75. Šta vi mislite da umesto monoprila nastavim sa monopril plus. Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Sa sadašnjom terapijom pritisak nije dobar i očito je da nije dovoljna. Ako je druga terapija koju pominjete dovoljna, onda se sa kardiologom trebate dogovoriti o promeni terapije.