Poštovani,
    Imam problem sa ubrzanim radom srca koji datira još od osnovne škole (da se sećam). Naime, primetila sam da kada se bavim pojačanom (ne preterano) fizičkom aktivnošću, ili kada sam uzbuđena, pri toplom vremenu, pri naglom pokretu tela, dobijem jako ubrzano lupanje srca, koje mi prestane kada legnem, smirim se. To me dosta ograničava u rekreaciji jer ne mogu da nađem sport koji mi odgovara. Bila sam na uz srca, prvo kod jedne dr koja mi je rekla da imam susp. Baloniranje pr. Mitralnog i tric. Kuspisa uz susp. Prolaps. Poslala me je kod profesora iz N. Sada koji važi za najboljeg za uz srca koji mi je rekao da mi je eho nalaz noramlana i da nemam gore navedeno. Rađen je i holter i ekg u miru i sve je bilo ok. Da li ovo moje stanje zahteva neku terapiju, koja bi mi eventualno olakšala tegobe? Naučila sam da budem oprezna u tim situacijama, da li je sport za mene zabranjen, da li ta tahikardija može da u nekoj starijoj dobi (sada imam 30 godina) dovede do nekog ozbiljnijeg stanja?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako je eho srca normalan, onda je terapija nepotrebna. Lupanje srca može biti i stvar nedostatka kondicije koja bi se morala polako sticati, najbolje laganim trčanjem na sve duže staze, eventualno dizanjem malih težina u brzim serijama. Nema razloga da mislite na reakciju u starijoj dobi.