Poštovani,
    u junu mesecu sam imala strašan bol po sredini grudnog koša, bol se proširio i na ledjni deo, leva ruka je počela da trni i da se koči, taj bol me je držao oko 2 sata, s tim kada sam na svoju ruklu popila Bensedin od 5 mg imala sam utisak da je popustio bol. Bila sam jako umorna i ako sam noć prespavala mirno. Sutra dan mi se to isto ponovilo, došla je hitna pomoc i odvezli su me u urgentni centar, po njima to je početak angine pektoris, dobila sam da pijem aspirin od 100, atoris od 20 mg, bensedin po potrebi. Posle mesec dana pala sam u nesvest na ulici, i kada su me osvestili leva ruka mi je bila potpuno ukočena i nekih pola sata nisu mogli da je povrate ljudi koji su mi pritekli u pomoć. Takodje nisam mogla ni na noge da stanem. Molim vas za vaše mišljenje o čemu se ovde radi i šta bih morala da preduzmem? Takav bol u grudima mi se sve češće pojavljuje, leva ruka i dalje trni kada se bol u gurdima pojavi.
    Unapred se zahvaljujem. Zaboravila sam da napomenem da imam 49 godina.

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da vam je potreban regled kardiologa i neurologa jer vaše tegobe imaju po neku karakteristiku za obojici specijalista. Od dijagnostike mislim da bi bili od koristi test opterećenja i dopler vratnih krvnih sudova.