Poštovani,
    u avgustu 2008god. imao sam infarkt. Ugradjeno mi je 5 stentova (u decembru mesecu 1 i u februaru 2009 jos 4) do aprila meseca nisam imao tegoba osim retkih probadanja na levoj strani. Od aprila meseca imam svakodnevne bolove po sredini grudi iza grudne kosti koji znaju da traju satima. Po uzimanju ntg bol prestane na 15min da bi se ponovo javio. Inače dijagnostikovana mi je nestabilna angina pektoris. Od maja pijem redovno bromazepan 2x3mg dnevno uz ostalu terpiju. Bolovi se javljaju u stanju mirovanja i ujuro i popodne obavezno. Test optrećenja je negativan, dobre sam fizičke kondicije i urednih nalaza krvi. Predloženo mi je da radim eho test. Interesuje me kakav je to test, šta pokazuje i da li su ovi bolovi normalni za moje zdravstveno stanja? Takodjer, interesuje me i koliko dugo ću još morati da pijem zylt i tulip?

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno je u pitanju stres eho a to znači da hodate po pokretnoj traci a onda se pogleda eho srca i ako se vide promene u kontraktilnosti to označava ishemiju koja se ne mora videti na ekg-u. Same tegobe meni ne liče na anginu. Zyllt uzimate godinu dana od zadnjeg stenta, tulip doživotno. Probajte da vidite da li brufen prekida bolove, ako nemate kontraindikacije za njegovo uzimanje.