Postovani, ultrazvukom srca mi je utvrdjena dijagnoza "aorta u bulbusu 4. 7 cm, leva komora normalnih dimenzija (4, 9/3. 0 cm, ef 70% ) , leva pretkomra 3, 4 cm". Molim vas recite mi par reci o cemu se radi i dali je vreme za operaciju aorte. Puno pozdrava od momcila

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Aorta je najveći krvni sud koji vodi krv iz srca a kod vas je priširen dijametar bulbusa tj. Početnog dela aorte. Pošto ne opisujete da postoji aortna regurgitacija tj. Vraćanje krvi iz aorte u levu komoru nema razloga za operaciju. Potrebno je praćenje na 6 meseci.