Postovani doktore, imam visok krvni pritisak unazad nekoliko godina. Prosle godine imala sam jake bolove u grudima i u grlu. Primljena sam u kj sa pritiskom 190 sa 110 puls 80. Lecena sam nisko molekularnim heparinom, beta blokatorima. Statinom, nitratom, sedativom. Uz srca pukotinasto raslojen perikard oko celog srca sa fibrinskim naslagama ispred dk dp i poiacanim ehoom posebno perijetalnog lista. Test opterecenja na treadmillu po brukeovom protokolu je prekinut zbog porifernog zamora inicijalno sinus tahidardija. Hypertensio arterialis essentialis. Perikarditis hronicni. Cephalea symtomatika. Od terapije pijem konkord, simvor, enalapril. Od psihijatra imam dijagnozu f32, pijemzoloft i rivotril. Rtg kicme, uncarthrosis incip. Ne pusim i ne pijem. Mozete mi detaljnije objasniti. . .

    Odgovoreno: 28. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Uprkos terapiji koju ste dobijali na ostalim dijagnostičkim pretragama nema znakova koronarne bolesti, jedino znaci hroničnog perikarditisa. Statini će sniziti nivo holesterola, ostala terapija reguliše pritisak.