Molim za pomoc. Bezbroj puta kod doktora i kada mi mere pritisak i rade ekg sve je ok. A moji simptomi su: tup bol ne temenu i visok pritisak: 158-89 recimo. Onda srce malo brze radi i odjednom bam 1 jako, pa stane, i odjednom opet brza bam bam bam nekoliko puta. Osecam se da cu se ugusiti. Cesto me boli glava malo iznad obrva. Planem lako. Cesto sam pod stresom i imam masnu jetru. Eto, sve sam navela za svaki slucaj jer ne znam sta je u vezi sa cime. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Glavobolja u potiljku zaista liči na simptom povišenog pritiska. Tada nema razloga da ekg ne bude dobar. Vrednosti koje ste pomenuli su zaista hipertenzija i pritisak se mora dovesti ispod vrednosti 140/90mmhg