Poštovani,
    Zbog visokog pritiska, koji mi je prouzrokovao i neke probleme sa bubrezima, pijem Norvasc od 5 mg već 2.5 godina, takođe sam neko vreme pio i monopril i presolol. Pritisak sam hranom, prekidom pušenja i fizičkim aktivnostima i lekom normalizovao. Visok sam 180cm, težak 71kg. Hteo bih da promenim lek jer mislim da mi je uzrokovao promene na koži nogu tamnije fleke ka prstima i spolja ispod članaka, a imam problema i sa vidom (duplira mi se slika kad duže radim na kompjuteru ili gledam tv, pa počinjem čkiljim da bih izoštrio vid).
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Što se tiče vida obavezno se javite očnom lekaru, mislim da nema veze sa lekovima. Promene koje opisujete na koži nogu više liče na ishemijske promene pa zbog toga konsultujte vaskularnog hirurga.