Poštovani,
    Prošle nedelje mi je postavljena dijagnoza paroksizmalna supraventrikularna tahikardija ( psvt), pijem Verapami 2x40 mg i Rivotril 3x 0,5. Ranije sam imala povremena lupanja srca kada se uplašim ili iznerviram ali od pre tri meseca puls mi skoči na 170 momentalno ako se uplašim a uplašim se od mogućnosti da opet dobijem tahikardiju. To se desilo dvanaest puta od 17.05.2009. godine. Molim Vas odgovorite mi šta da radim na letu u avionu koji traje 1h40min (aražman uplaćen pre nego što mi je ustanovljena dijagnoza), da li ta visina može da aktivira čvor koji koliko sam uspela da saznam izaziva te aritmije. Ako popijem verapamil i rivotril pre leta da li će biti sve u redu. Beskrajno preplašena s nestrpljenjem očekujem Vaš odgovor.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Niko Vam ne može dati garanciju kada će se, tj. kada se neće desiti napad aritmije i tahikardije. Upravo su strah i nervoza faktori koji Vas mogu uvesti u napad, a puno razmišljanja o tome pred let neće biti od koristi. Moj savet, sedativ pre leta i puna doza lekova. Visina nema veze jer je u kabini normalan pritisak vazduha.