Imam povremen zastoj u radu srca (bar ga ja tako tumacim) a evo kako to osecam. Ako je recimo normalno da srce pravi sekundu pauze izmedju dva otkucaja (ili malo manje) jednom u desetak nekad vise nakad manje otkucaja, ono izmedju dva "udarca" napravi dve ili vise sekunde pauze. U tim trenucima ne osecam nikakvu bol i ne desava mi se nista cudno ali ja to osetim kao neku blagu nelagodnost i "nemogucnost"srca da napravi otkucaj, obicno par dubokih udisaja smiri situaciju neko vreme. Ovo mi se ne desava cesto i nema pravilne vremenske intervale. Za sada nisam siguran jer mi nije lako da to proverim ali imam utisak da ponekad u toku noci (dok spavam) imam zastoj i u disanju

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovani,
      To što vi osećate su verovatno ekstrasistole tj. Prevremeni srčani udari. Zbog kompenzatorne pauze ima se utisak da srce stane, ali to naravno nije tako. Samo ekg može razlučiti koja je vrsta ekstrasistola u pitanju, i da li treba terapija.
      što se tiče pauza u disanju, postoji nešto što se zove sleep apnea ali to zahteva drugačija ispitivanja od uobičajenih.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #36685

    • Poštovani, dešava mi se u zadnje vreme da imam kratke prekide rada srca, i to najčešce u ranim jutarnjim časovima, kada hodam lepo osetim guse je kada dodje do tog zastoja i nepravilnog rada, ili ponekad u toku dana i kada de tad kada se to dogodi pod nekim fizickim opterecenjem pocne sve vide da zastoji i gusi, gubi mi se dah, moze li savet sta raditi. Unapred hvala