Poštovani,
    Prošle godine sam imala tegobe i blok leve grane. Bila sam u KCS i uradila seho test. Test opterećenja. Prekinut je u prvom minutu trećeg stepena zbog stezanja u grudima i dostignute smf pri fr 167/min, bez bolova u grudima. Ekg u miru:  S.R., lbbb koji se odražava tokom testa. Tokom testa i u odmoru pojedinačne ves. Eho u miru pokreti septuma kao u bloku prve i. grane, laka hipokinezija donjeg i prednjeg zida izrazita hipokinezija bazalnih segmenata donjeg zida i septuma. Nakon optrećenja suspekno pogoršanje kinetike apexa. Test je bez sigurnih znakova za ishemiju pri dostignutoj frekvenci. Funkcionalni kapacitet 8 met. Molim Vas da me malo više uputite o ovoj dijagnozi.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Impulsi se iz av čvora prema komorama prenose kroz dve grane: levu i desnu. Kod Vas je ometeno sprovođenje kroz levu granu ali to nije nešto što vi možete osetiti kao simptom. Test koji ste uradili je nedovoljno informativan za prisustvo koronarne bolesti pa se konsultujte sa Vašim lekarom oko koronarografije, ako imate tegobe po tipu angine pectoris.