Poštovani,
    Pre godinu dana imala sam bolove u grudima i pritisak 190 sa 110, ustanovljeno mi je da imam peridarditis hronika sa vodom. Kakve posledice ostaju, kako treba da se čuvam? Zaposlena sam, nekada fizički naporne poslove, ne pušim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno ste mislili na perikarditis, to je upala srčane maramice. Najčešće posledice su aritmije i ekstrasistole. Ako je perikarditis izlečen, verovatno se nikada neće ponoviti. A pritisak morate lečiti.