Poštovani,
    Koliko traje elektrofiziološko ispitivanje srca i da li je bolno? I koje nam podatke daje?
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Može trajati od 45 minuta pa do nekoliko sati, ima i bolnih delova jer je vrh katetera ugrejan na 55 stepeni kada se spaljuje neki put ili fokus. Daje informacije o postojanju dodatnih puteva za sprovođenje impulsa u srcu ili o postojanju fokusa odakle se generišu poremećaji ritma i ekstrasistole.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36586

    • Da li mozete da mi objasnite kako se vrsi elektrofiziolosko ispitivanje srca? Hvala!