Poštovani doktore,
    Prošle godine sam obavio dosta kardioloških pregleda, na kraju se ispostavilo da nemam problema sa srcem već sa hiatus herniom. Kardiološki rezlutati su bili dosta kontradiktorni, ekg i ergo test su pokazivali hipertrofiju srca i ishemiju miokarda, a eho i spec mikarda su pokazali da je sve navodno normalno, usta i ja verujem jer se relativno dobro osećam sem kada posle trčanja krene nešto da me guši ali osećaj je subjektivan jer ja mogu normalno da udahnem vazduh, pa te tegobe računam da su izazvna hiatus herniom. Ja imam drugi problem, spadam u jako nervozne osobe koje su ceo dan nervozne bez nekih razloga izazvane, pa zbog toga imam povišen puls, pritisak i ekstra sistole. Zanima me zašto kad popijem 3 ili 4 piva počne srce da mi lupa ubrzano 140 otkucaja u min. Nisam alkoholičar ali popijem 3 do 5 piva jednom u dve nedelje i uvek me strefi tahikardija koju ne osećam dok ne sedem, a kad sednem, osetim da mi srce ubrzano lupa ali odkucaji nisu jaki kao kad sami fizički aktivan, ali ih opet osećam. Ako možete da mi kažete zbog čega se to dešava i da li je to normalno? Imam 19 god, visok sam 178 i imam 81 kg, bivši sam sportista.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Postoje ljudi koji tako reaguju na alkohol, a najizraženija reakcija može biti na crno vino. Alkohol se obično konzumira u društvu, uz dosta priče i adrenalina pa i to može biti razlog. Treba da utvrdite da li je ista reakcija i na druge tipove alkohola, ne zaboravite momenat volumena tečnosti jer je 4-5 piva 2 litra tečnosti. Naravno da će sve pretrage u 19 godina biti normalne.