Poštovani,
    Dg. Sinus tachicardia, insufficientio val. Tricupsidalis gr. Ii: struma nodosa sin i bronchitis spastica. Od terapije koristim aloprol 2x1 i verapamil 2x1. Ekg: sin. Ritam, qrs ax: , hr: 103 pd: 84ms, pq: 124ms qrs: 92ms qt: 324ms, qtc: 426ms, bez promena u st i t eho srca: aorta u korenu 28mm, normalne dimenzije i eho strukture, aortni velumi trolisni, normalne eho strukture i separacije u sistoli 20 mm. Dopplerom se registruje normalan protok nad av. L pretkomora dimenz. 32mm. Desna komora dimenz. 20mm. Mitralni velumi normalne eho strukture sa normalnom separacijom, transmitralni protok pokazuje očuvanu relaksaciju l. K. Leva komora normal. Dimenz. Ddlk 53mm sdlk 32 mm, septum 8mm, zz 9 mm, očuvane globalne sistolne funkcije, ejekciona frakcija lk 60%, bez segmentnih ispada u kontraktilnosti zidova l. K. Pl. Arterija 23mm. Trikuspidana i pulmonalna valvula normalnog izgleda i pokretljivosti listića, dopllerom se registruje normalan protok preko pv i tr 2 + sa spdk 34 mm hg. Nema perikarnog izliva. Moje trenutno stanje je da se lako zamaram, imam povremeno aritmije, nemam povišen pritisak i nemam bolove u grudima u naporu. Na ultrazvuku pronađen je i čvorić u štitastoj žlezdi, (porodila sam se pre godinu ipo, u porodici nema slučajeva sa problemom štitaste žlezde), radila sam lab. Analize ft3, ft4, ths i kalcitonin (čekam rezultate. ostale lab, analize krvi su izuzetno dobre. Moje pitanje je Vaše mišljenje o svemu navedenom i predlog "šta preduzeti", jer je meni sve poprilično zbunjujuće.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Svi rezultati srčanih dijagnostičkih pretraga su praktično u granicama normale ili vrlo lako narušeni. Za Vaše zamaranje ostaje plućno oboljenje ( spastični bronhitis). Sa vremenom plućno oboljenje može kompromitovati i srčanu funkciju. Za tireoidnu žlezdu konsultujte endokrinologa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #36454

    • Dobar dan želim. Nalaz eho doppler srca. AORTA: AOD koren:23mm, LAD:27mm,La volumen :101 cm/s, AVD:17,5 mm (4,1mmHg). LEVA KOMORA :IVSTd:7,5mm EDV:99,7ml LVIDd: 31mm, ESV:34,4ml LVPWd: 7,5mm SV:65,4ml. LVIDs:24mm(66%) DESNA KOMORA :RVOTD-baz: 23mm. MITRALNA VALVULA: E vel:75,5 cm/s. A vel: 67,7cm/s. E/A: 1,12. DcT :160ms. PHT:48ms, MV Area: 4,58cm. POLMONALNA VALVULA: PVvel:94cm/s. PV PG :3,5mmHg PR: 0/1. HVALA VAM UNAPRED. S POŠTOVANJEM.