Poštovani,
    Od druge-treće godine imam sum na srcu, dok mi je sa 22 utvrđeno da imam bronhijalnu atmu. Čula sam da astma može da utiče da srce dodatno oslabi tokom godina, pa me zanima da li je to istina i koliko astma stvarno može uticati na šum na srcu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Plućne bolesti mogu sa godinama da oslabe srce, pre svega desno srce (desnu komoru) i plućnu cirkulaciju. Ne znam od čega je šum pa Vam ne mogu odgovoriti da li bi astma pogoršala tu manu.