Poštovani doktore,
    Majka mi je radila ultrazvuk srca i na nalazu piše sledeće: postoji koncetrična hiperfija ivs i stijenke lv. Uvećanje la, ostale šupljine uredne. Blaža hipokinezija ivs. Svi zalisci urednog eha. Protok na mitralnom ušću u a valu brži nego u e valu. Drastolna disfunkcija lijeve komore. Ejekciona frakcija 65%. Molila bih Vas da mi napišete o čemu se radi i koliko je opasno.
    Puno Vam hvala!

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Koncetrična hiperfija ivs i stijenke lv znači zadebljanje mišića leve komore najčešće kao posledica slabo lečene hipertenzije. La je leva pretkomora i ona je uvećana, to znači sklonost ka aritmijama. Pumpna funkcija srca je dobra.