Poštovani,
    Početkom prošle godine, tokom prakse dobila sam jake bolove u predelu srca, bolovi su bili nepodnošljivi, srce kao da mi se grčilo i nisam mogla da se ispravim. Posle pregleda, doktor mi je rekao da imam upalu nerva pored srca i dali su mi da pijem brufen od 400, ali pošto sam tad bila skoro punoletna rekli su mi da mogu i Brufen od 600. Pila sam nedelju dana Brufen i bolovi su prestajali, ali mi je takođe i bilo muka od brufena pa sam prestala da ga pijem. Međutim na svaku promenu vremena, preveliki umor i sl. bolovi se vraćaju, kad pokusam da udahnem duboko opet mi se „grči srce“ i jako lupa. Praksu sam imala u sremskoj mitrovici u fabrici „mitros“, povremeno nas je profesor vodio u klanicu gde sam po nekoliko sati stajala na hladnim pločicama i u vodi i smrzavala se. Doktor mi je rekao da je to sve od prehlade koja nije prošla bez obzira na to što sam bila na praksi. U poslednje vreme bolovi su sve češći i brzo se umorim bez obzira šta radim, i prespavam pola dana zbog bolova. Ne pijem nikakve lekove jer ne deluje čak ni prašak protiv bolova. Pijem čajeve koji ublažavaju bolove, smiruju ubrzan rad srca, ali i to kratko traje. Zanima me da li je to možda i od stresa, stalnog nerviranja, možda od duvana kojem sam stalno izložena jer imam jednog pušača u kući ili nešto drugo.
    Aleksandra Jovelić, Sremska Mitrovica. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Moguće po opisu i terapiji koju ste dobili da je u pitanju bio perikarditis, tj. upala srčane maramice. Da bi bili sigurni da je srce očuvano predlažem da uradite eho srca.