Poštovani doktore!
    Pre dve nedelje sam uradio uz srca i rečeno mi je da imam udebljane mitralne zaliske i regurgitaciju aorte grad i, kinetika srca je očuvana, uz to bolujem od hipertenzije i paroksizmalne supraventrikularne tahikardije. Ranije sam pio prepisanu tereapiju: 1. Presolol 100 mg 1x1/2,2. Katopil 25 mg 2x1,3. Amlodipin 5 mg 1x1,4. Verapamil 80 mg 3x1,5. Aspirin 100 mg 1x1. Nakon sada urađenog uz srca prepisana mi je ova nova terapija: 1. Corvitol (metoprolol) 50 mg 2x1/2, 2. Aspirin 100 mg 1x1. Molim te doktore objasni mi malo više u vezi ovog nalaza uz i navedene diagnoze. Da li postoji neki režim gde treba da se pridržavam da bi smanjio tegobe? Inače povremeno imam jake bolove u sred grudi da su tako nepodnošljivi, ponekada imam jake bolove u grudima da nemog ni da se ispravim a bolove osećam i iza leđa. Kod fizijatra sam bio u kontroli i prepisana mi ova dg: sundroma lumbalis chr., syndroma cervikalis chr., od terapije sam koristio 1. Dikolfen supp. 2x1,2. Bedoxin 2x1,3. Bensedin 5 mg 1x1 uveče.
    Unapred Vam zahvaljujem!

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Bolovi koje opisujete ne liče na bolove koje pravi angina. Promene na uz nisu značajne i ne mogu Vam praviti tegobe koje opisujete. Nalaz je vrlo blizu fiziološkog i to su često nijanse koje bi dva doktora koja gledaju uz napisala. Nemate razloga za brigu što se tiče uz srca.