Poštovani,
    Interesuje me da li treba lečiti nizak krvni pritisak? Ja ga imam odavno (vrednosti su mu sys=105 do110 mmhg, dia=60 do75 mmhg). Meni on ne smeta jer mi je organizam verovatno adaptiran na njega (jedino sam pri visokim temperaturama pospanija). Ali, skoro mi je jedan lekar rekao da bi trebalo ipak da ga lečim, jer se može desiti da mi u menopauzi pređe u hipertenziju! Da li je efikasnije koristiti homeopatski lek vivoton s ili nešto drugo od medikamenata? Napominjem da moja majka ima visoki pritisak.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ako Vam pravi smetnje da. Kako vi nemate tegoba, taj pritisak Vam je konstitucioni i ne treba ga lečiti, tj. povećavati. Ne slažem se da će se u menopauzi pritisak povećati jer je sada nizak, to zavisi od drugih faktora. Nemam mišljenje o Vivotonu, moji pacijenti ga nisu koristili.
      Pozdrav.