Poštovani,
    Imam ubrzan rad srca, tj oko 125 otkucaja u min. U mirnom stanju. Kardilog mi je prije dvije godine prepisao metoprolol stada tablete 200 mg 1/2 tablete svako jutro, mislim da nemam nikakvih nus pojava. One su čak utjecale i na to da mi manje drhte ruke, prije su mi više drhtale. Jako sam opterećena zbog činjenice da pijem tablete za srce i to redovnu terapiju, a imam samo 30 godina. Opterećena sam i sa činjenicom da mladi ljudi umiru od srčanih udara. Zanimama me da li ove tablete koje pijem imaju utjecaja negativnog na organizam uopšte, da li imaju neke nus pojave, koliko se godina smiju piti, ja sam već 2 godine na terapiji. Sklona sam tome da se zadišem brzo ako potrčim, ili idem uz brdo, stepenice, često gubim dah pogotovo kad jedem. Pušač sam i imam 15 kg više od normalne težine. A dijagnoza mi je: syndroma hiperkineticum. Ne znam tačno koliko sam ja zaista bolesnik? Nadam se da sam bila jasna jer nisam željela biti preopširna!
    Unaprije hvala!

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Nemojte se plašiti leka koji Vam pomaže. Očigledno je da ga dobro podnosite kao i da Vas je rešio tegoba koje ste imali. Koristile bi Vam neke vežbe koje bi Vam podigle kondiciju, naravno i meni i Vama je jasno da biste lakše trčali kada bi smanjili težinu ili ostavili cigarete.
      Pozdrav.