Poštovani,
    Srčani sam bolesnik od 1985. g. Kada sam i operisan/bajpas na lad. /1992. Pa 1993. g Preživeo sam infarkt. Pored svega ef mi je bila 60,2%, 1998. g. i 66% 2002. godine. Na ehokardiografskom pregledu od 08.08. Tg. Konstatovano je poremećena dijastolna i oslabljena sistolna funkcija lk. [simpson vvd=169ml, lvvs=94ml, ef=41-44%] od terapije uzimam presolol, prilenap, kornilat, lopion, anbol. Šta mislite o uvođenju novih i kojih lekova da bi se zaustavilo slabljenje funkcije lk?
    Unapred zahvalan na Vašem cenjenom mišljenju, Milivoje.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nažalost pad ejekcijske frakcije je posledica preležanih infarkta ali se sa godinama ona smanjuje jer tkivo miokarda bude zamenjeno fibroznim tkivom, pa je kod Vas to dominantnan razlog daljeg pada ef. u terapiji imate adekvatne lekove, možda samo razmisliti o zameni presolola za neki savremeniji beta blokator.