Poštovani,
    Imam 27 godina, osetljivija sam i često kada se uzbudim uzlupa mi se srce. Od pre godinu dana kako sam imala smrtni slučaj u porodici osećala sam pri stresu da mi srce ponekada preskoči. Sada sam dosta smirenija ali mi se dese nekada ti preskoci, nekada kad mirujem nekada ne. Nemaju veze sa fizičkim naporom. Nekada ih ne osetim po mesec dana a nekada i uzastopno par dana. To bude jedan ili dva preskoka za ceo dan. Napominjem da nemam nikakvih tegoba, pritisak mi je normalan, puls takođe, nisam gojazna, imam samo taj neprijatan osećaj. Zanima me da li je to opasno, ili je normalno da srce nekada preskoči? Da li će te aritmije vremenom nestati i da li mogu normalno da funkcionišem? Jednom sam radila ekg i bio je u redu, fizički sam aktivna.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovana,
      To su vrlo verovatno ekstrasistole i umeju da budu neprijatne. Mladi ste i nemjte brinuti, nema znakova srčane bolesti. Lekovi za smirenje, u maloj dozi, bili bi od koristi.