Dobar dan i poštovanje,
    Moj muž ima 58 godina i ima visoku tenziju već skoro deset godina od lekova uzima: Cosar plus 50 mg 1+1, presolol 1x1/4, farin po inr, aspirin protekt100 1x1, i pored toga u zadji mesec dana tenzija je visoka 180/110 pre nedelju dana imao je teškoće sa disanjem u momentu i znojenje i malaksalost koje je trajalo minut dva i postepeno se stabiliziralo a tenzija je još uvek isto visoka analize holesterola i glikemije su normalnim okvirima, u eho serca ima proširenje serca, a u ekg ima ekstrasistole molim Vas šta da radi da snizi tenziju jer mu daje mučninu.
    Zahvaljujem se unapred.

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Mora se naći terapija koja ceo dan drži pritisak u granicama 140/90mmhg, a to mora odrediti kardiolog. Možda je vreme za promenu terapije. Ima mesta da se poveća doza presolola.