Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi pobliže objasnite stanje i ozbiljnost bolesti moje majke. Na nalazu piše sljedeće: postoji koncentrična hiperfija ivs i stijenkelv. Uvećanje la, ostale šupljine uredne. Blaža hipokinezija ivs. Svi zalisci urednog eha. Protok na mitralnom ušću u a valu brži nego u e valu diastolna disfunkcija lijeve komore. Ejakciona frakcija 65%.
    Hvala!

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Očuvana je globalna srčana funkcija, srce kao pumpa radi dobro. Postoje znaci lakog uvećanja srca, verovatno u fiziološkom procesu starenja. Nema znakova preležanog infarkta, zalisci su u redu.
      Pozdrav.