Poštovani dr.
    Molila bih Vas da me posavetujete šta da preduzmem kod mog problema, imam aritmiju tj. preskoke srca koji su se smirili sa terapijom propranolol 1-četvrtina ujutru. Zanima me da li ću ja morati pod terapijom biti stalno i da li se lekovi tj. beta blokatori vremenom moraju promeniti, da li organizam može vremenom da postane rezistentan na lek. Da li je propranolol pravi lek i naj bezopasniji tj. sa naj nižim lošim efektima na organizam, ako nije koji bi to lek bio po Vama. Mnogo sam Vam pitanja poslala a ja bih Vas molila da mi na njih odgovorite molim Vas.
    Hvala puno i neka Vas bog čuva.

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Možda malo pogrešno postavljate stvari. Ako je lek koji uzimate efikasan, onda je to dobar izbor. Propranolol je beta blokator koji je dosta efikasan kada su ekstrasistole u pitanju, ima i drugih beta blokatora koji su možda i bolji ali jedna četvrtina neće sigurno izazvati naviku.