Poštovani,
    prije 15 dana javio mi se bol u grudima, smješten sam na odjeljenju kardiologije, snimljen ultra zvuk srca i analiza krvi (sve u redu) više puta urađen kardiogram (dobri). Preporučena mi je kateterizacija srca i krvnih sudova i određena terapija. Isosorb r 2x1, preduktal mr a 35 2x1, cardiopirin a 100, monopril plus a 20 1+0+0, ntg p. P monopril a 10 0+1+1. Doktor smatra da je u pitanju angina pektoris. Kateterizacija mi je planirana tek za pet mjeseci. Nijesam do sada imao nikakvih gušenja, ne umaram se naročito pri naporu, u zadnje vrijeme imam često kisjelinu u stomaku. Molim odgovor na pitanja - da li da nastavim sa terapijom i dalje, trebam li još pretraga prije kateterizacije? Od kada sam počeo sa terapijom imam probadanja u predjelu grudnog koša i male bolove (stezanja) u grudnom dijelu kičmenog stuba. Imam 50 godina.
    Pozdrav iz Kotora.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Čime ste u lepom kotoru sa 50 godina zaslužili koronarnu bolest? Pršuta, masline, sve je to zdravo.
      šalu na stranu, ako je dijagnoza angine tačna, koronarografija je jedini način preciznog utvrđivanja stanja na krvnim sudovima. Nisam baš ubeđen da imate anginu, ali s obzirom da nemate tegobe pri fizičkom naporu (niste ih pomenuli) uradite kateterizaciju kad dođe termin. Nastavite sa terapijom naravno, ne treba Vam daljih pretraga.
      Pozdrav.