Poštovani,
    Imam 25 godina i verovatno problem sa srcem. Pre oko 7-8 meseci sam počela da osećam probadanja u predelu srca. Obišla sam sve moguće lekare i svi rezultati su odlični. Od prilike u isto vreme sam počela da osećam trnjenje leve ruke koje je bilo sve češće, da bi od pre mesec dana pršlo u jak bol leve ruke. Između ostalog sam išla i kod neurologa i radila EEG glave čiji su rezultati normalni. Obavila sam preglede kod očnog i ušnog lekara, kod kojih me je uputio neurolog i tamo je sve bilo u redu. Krvna slika, hormoni i štitna žlezda su takođe u redu. Takođe osećam i veoma jake vrtoglavice i pritisak u ušima. Krvni pritisak je konstantan oko 90/60, a broj otkucaja oko 110/min. Od pre nedelju dana su se javili jaki bolovi u grudnom košu u stanju mirovanja (kad legnem). Bol je konstantan i nije samo pri udahu, a sa njim se javlja i bol u želudcu. Naravno, pluća sam takođe snimala i ona su čista. Od terapije uzimam Bromazepam 1x1 3mg (3 meseca) i Propranolol 1x1/4 (mesec i po dana samo ujutru). Zamolila bih Vas za stručno mišljenje i eventualnu preporuku.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ja zaista mislim da nemate problem sa srcem. Vrtoglavice mogu biti simptom niskog pritiska (da li vam je uvek takav) a tahikardija je kompenzatorni mehanizam organizma u borbi sa niskim pritiskom. Ovih dana mi se javlja puno ljudi sa bolovima u grudnom košu, gde posle razgovora utvrdimo da klima uređaj duva u grudi ili lice, čuvena srpska promaja itd. Tegobe koje opisujete zaista ne liče na srčane.
      Pozdrav.