Poštovani,
    Dobar dan ja sam sportista, profesionalno se bavim odbojkom, i jedan dan sam u teretani osjetila tegobe - srce je počelo brže da mi kuca, tj. prebrzo, teško sam disala i kad sam pokušala da udahnem osjetila sam bol. I od tog dana me boli svaki dan u predjelu srca. Ne bih se zabrinula toliko da nemam mogućnost da porodično nasledim srčane probleme. I sa majčine i sa očeve strane. Usput sam uzimala preparat za mršavljenje - animal cuts. Piše da bilo ko u porodici ima istoriju srčanih oboljenja, visokog krvnog pritiska itd. Ne sme da uzima pre konsultacije sa ljekarom. Ja sam radila ekg, ali znam da on ne može mnogo da pokaže. Imala sam negativne otkucaje, ali kad udahnem oni prelaze u pozitivne, rekli su da je to u redu. I treba sad eho srca da radim itd. test opterećenja. Šta vi mislite? Mlada sam, ipak. Malo više sam se zabrinula.
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Niste napisali godine starosti ali bih po tome što se bavite sportom rekao da svakako imate ispod 30 godina, kada je rano za priču o porodičnom opterećenju za srčane bolesti. To što opisujete se zove respiratorna aritmija i nije znak bolesti. Test opterećenja će sigurno biti negativan i dobar, i ne treba Vam. Eho srca uradite da bi sebe razuverili u bolest i da se nadalje ponašate kao zdrava osoba.
      Pozdrav.