Poštovani doktore,
    Moja majka ima dva simptoma, za koje doktori iz mog grada kažu da nemaju nikakve veze, ali ja baš i nemam poverenja u njih, doktor joj je rekao da ima Tahikardiju, mada to je ubrzani rad srca, a njoj srce preskače, ali zanima me da li to sa povišenim krvnim pritiskom može da znači neku određenu bolest, ili nema nikakve veze jedno sa drugim.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Ta dva simptoma se mogu nalaziti zajedno ali i predstavljati 2 nezavisna entiteta. Preskakanje srca znači ekstrasistole tj. prevremene srčane udare. Mogu označavati prisustvo neke bolesti, najčešće koronarne ali se mogu javiti i u gomili fizioloških situacija. Sve uvek treba sagledavati kao celinu, ne može se nezavisan simptom interpretirati.
      Pozdrav.