Poštovani,
    Zanima me da li Tahikardija i visok krvni pritisak mogu da budu simptomi jedne iste bolesti, ili nemaju nikakve veze jedno sa drugim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Tahikardija i visok krvni pritisak se mogu nalaziti zajedno, ali povišen pritisak je izolovana bolest, koja može uticati na puno sistema u organizmu. U akutnom infarktu na primer, pacijent može imati i visok pritisak i tahikardiju zbog povišenog adrenalina u krvi. Ali, ne možete ih definisati kao simptome infarkta jer sam infarkt nije doveo do njih.