Poštovani doktore,
    Imam lupanje srca od 100 do 120 otkucaja u minuti. Pre pola godine imala sam tri op. nosa. Polipe, vađenje krajnika. Imam 24 godine, kada su mi radili ekg pre op. Bio je u redu, pronađen mi je šum na srcu od jake upale. Ja popijem Lexaurin od 3 mg, i to se do nekle smiri. Ali nije izlaz da ga pijem svaki dan. Pritisak mi je 100 sa 60 nizak, šta da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Šum na srcu, ako je vezan za bolest koju ste imali, može biti posledica preležane upale srčanog mišića tj. Miokarditisa. Ako je to tačno, potrebne su Vam kontrole kod kardiologa da bi se pratio tok bolesti. Pre svega savetujem eho srca, a zatim dalje odluke o lečenju.
      Pozdrav.