Postovanje doktore,molim vas da mi objasnite ili bolje receno na savetujete,moj muz ima 35 godina i vadio je nalaze krvi onako radi kontrole i utvrdili su mu povisen holesterol u krvi 5,4. Malo sam citala po internetu pa sam se i upalsila jer je to povezano sa srcem.Mi vodimo racuna o hrani i jedemo vecinom prirodno i zdravo,on se bavi i sportom,tako da neznam kako je doslo do toga.Moje pitanje je na koji nacin se moze smanjiti taj holesterol,jeli to opasno, toliko ako moze odgovor, unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Holesterol nivoa 5,4mmol/L je još uvek u granicama normale a nivo holesterola ne mora uvek biti vezan za uzimanje hrane. Holesterol se može smanjiti odgovarajućom dijetom ili uzimanjem lekova.