pre dve ned,sam saznala da imam koksaki virus analize srce i srcani misici uredu,sad treba da mirujem i pijem vitamine.ja se neosecam lose ,uvece me nekad uhvati temperatura,jer nemogu zaspati do 1 posle ponoci.zadnjih dana me boli kad disem plecka leva.bojim se da mi nije napao srce,interesuje me kakvo irovanje,jel treba non stop da lezim,jer smem da setam,da spremam sebi rucak.sta znaci IgG I asto tio mi je bilo povecano.jel je prenosiv preko poljubca.kontrola mi je za mesec dana,pa da znam jel imaju neki simptomi kad napadne srcane misice.jer mi je sumnjivo to sto me plecka boli.mirovala sam al sam i spremala po stanu.nisam se nesto puno zamarala,kad osetim zamor legnem.

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Puno pitanja a oskudno data informacija. Iz Vaših podataka ne vidim da je virus napao srce, kako postavljate pitanje. To što imate virus i što je IgG povećan znači samo da je organizam bio u kontaktu sa virusom. Kao i svaka virusna infekcija može se dobiti telesnim kontaktom ali kada je u organizmu onda je mogućnost takve transmisije niska.