Postovani, nakon operacije /baypass-a/ uspeo sam lekovima i nacinom ishrane da regulisem holesterol /4,58/ ali trigliceridi su mi i dalje poviseni /4,09/. Od terapije pijem Simvor, Hemokvin, Presolol i Cardiopirin. Moje pitanje je: sta pored Simvora mogu da pijem od Omega3 i Omega6 preparata i da li je to u redu? Unapred zahvalan VK

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Simvor Vam neće oboriti trigliceride a to neće učiniti ni Omega masne kiseline. Potreban Vam je neki od preparata koji treba da Vam propiše Vaš kardiolog i naravno, odgovarajuća dijeta.