Poštovani doktore Perišiću,
    05.07.09 u Francuskoj, u hitnoj intervenciji konstatovana je značajna stenoza prednje intervertikularne proksimalne arterije i ugrađen mi je stent taxus liberte (mr) ous-20x3.00mm (boston scientific) br. 12467235. Zadržan sam u bolnici ukupno tri dana i prepisana mi je sledeća terapija: kardegic 160 (acetylsalisylate) 1x ujutru plavix 75 (clopidogrel) 1x ujutru sectal 200 (acebutolol) 1/4 ujutru, 1/4 uveče, tahor 80 (atorvastatine) 1x uveče triatec 1,25 (ramipril) 1x ujutru, 1x uveče. Imajući u vidu da svih ovih lekova kod nas u Srbiji nema (tahor, sectal) najljubaznije Vas molim da mi predložite terapiju koju bi vi primenili, doze lekova, način i period primene. Napominjem da nisam bolovao od visokog krvnog pritiska (imao sam oko 130/80) i nisam imao povišeni holesterol. Trenutno uz uredno uzimanje lekova pritisak iznosi oko 110/60, puls 41, 42.
    Hvala Vam lepo. S poštovanjem, Pavle Ruzić

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji atoris koji je istog sastava (atorvastatin) samo manje doze, a ima dosta drugih beta blokatora koje možete koristiti. Puls Vam je previše nizak i na ivici ste hipotenzije. Plavix i aspirin su Vam najvažniji u narednih godinu dana.