Poštovani,
    Zahvaljujem na predhodnom odgovoru htela bih malo opširnije da pojasnim dijagnoza je aritmija adsoluta paroksizam pored toga srce pravi pauze preskače moj kardiolog mi je rekao da ablacija nije trajno rešenje jer se posle izvesnog vremena ponovo javlja tad sam primorana da moram da odem u hitnu tad mi uključe monitor i daju mi dilakor ili izopamil ali i pored toga aritmija traje i po 10 sati trenutno sam na propafenu 150 mg i propranolol 40 2x1 molila bih Vas da mi vi date neku kombinaciju ako ima šta bolje rekli su mi da će mi uključiti Amiodaron ali njega za početak trebam da primam pod monitorom i da on ima dosta neželjenih efekata molim da mi pojasnite malo o tom laku smem li da putujem u inostranstvo i kako bih mogla da dođem do Vas da me vi pregledate i preporučite šta je najbolje da radim.
    Srdačan pozdrav i unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ja ću ponovo raditi sa pacijentima od Septembra i tada Vas mogu pregledati. Amiodaron zaista ima dosta neželjenih efekata ali je i efikasniji od drugih antiaritmika. Veoma brzo na tržištu će se pojaviti nov lek pod imenom dronedaron za koji ispitivanja pokazuju visoku efikasnost, ali, do tada ostaju poznati lekovi.
      Pozdrav.